17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Başarı ‘Alt Yapı’dan geçiyor

Orhangazi Belediyespor Başkanı Necmettin Şahin, 2017-2018 sezonunun Orhangazi için değerli bir sezon olacağını ifade ederek, bu sezon inanıyorum ki uzun yıllardır dilediğimiz başarıyı elde edeceğiz dedi. Orhangazi Belediyespor’un Orhangazi’nin bir değeri olduğunu söyleyen Şahin, birlik ve beraberlik içerisinde, emin adımlar ile ilerleyeceklerini söyleyerek önemli mesajlar verdi. Hedeflerinin öz kaynaklar yani altyapıdan futbolcu yetiştirmek olduğunu söyleyen Necmettin Şahin, 2017-2018 sezonunda Zafer Yiğit ile yola devam edeceklerini söyledi.

08 Haziran 2017 Perşembe 12:16
Bu haber 321 kez okundu
Başarı ‘Alt Yapı’dan geçiyor
banner89

 Profesyonel ligde Orhangazi’yi temsil eden ve geçtiğimiz gün olağan genel kurulda alınan karar ile Orhangazispor olan isimi Orhangazi Belediyespor olarak değiştirilen temsilcimizin seçilen başkanı Necmettin Şahin ilk röportajını gazeteniz Orhangazi Yeni Lider’e verdi. Taraftarlara önemli mesajlar veren Necmettin Şahin, ilk hedefimiz alt yapıdır. Orhangazi Belediyespor artık yetenekli ve geleceği parlak olan futbolcuları Türk ve Dünya futboluna kazandıracaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

 

ALTYAPI HERŞEYİMİZ OLACAK

Orhangazi’nin sporu ve sporcuları çok sevdiğini söyleyen Orhangazi Belediyespor Başkanı Necmettin Şahin, onlarca yetenekli futbolcu ağabeyimiz, kardeşimiz kendi içimizden çıkmıştır. Biz bunlar ile gurur duyuyoruz. Ancak bu iş sadece gurur duymak ile geçmişi yad etmekle olmuyor. Özellikle futbolun dünya literatürdeki yeri çok farklı. Hızla gelişen ve büyüyen kulüpler artık başarıyı ikinci planda tutuyor. İlk hedefleri iyi, kaliteli ve ahlaklı futbolcu yetiştirmek oluyor. Sporcunun yetiştirilme süresi sonrasında ise süper star olarak nitelendirilen isimleri hep birlikte izliyoruz. Orhangazi Belediyespor olarak bizlerde alt yapı konusunda oldukça hassas davranacağız. U10’dan başlayıp U19 yaş kategorisine kadar birçok klasmanda takımlarımızı oluşturacağız. Yönetim kurulu üyeleri içerisinden de oluşturulacak bir scout ekibi alt yapıda öne çıkan sporcuları belirleyecek. Alt yapı bizim her şeyimiz olacak dedi.

 

TÜM TAKIMLAR İZLENECEK

Orhangazi Belediyespor’un artık kendi içerisinde sıkışıp kalmayacağını söyleyen Necmettin Şahin, ilçemizde köklü spor kulüplerimiz var. Bu kulüplerdeki sporcu sayılarını topladığınızda Orhangazi’de 600-700 sporcu sayısı ortaya çıkıyor. İşte bizlerde bu takımlarımızın maçlarını izleyecek, gelecek saçan, klasını ortaya koyan futbolcuları da profesyonel yapmak için bizlerde elimizi taşın altına sokacağız. Orhangazi futbolunun gelişip kendinden söz ettirmesi için tüm spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri ile sürekli irtibat altında olacaklarını söyleyen Necmettin Şahin, belirli periyotlar halinde düzenli toplantılar yapıp öneri ve görüşlerini de almayı planlıyoruz dedi.

 

ZAFER YİĞİT İLE YOLA DEVAM

Orhangazi Belediyespor’un 2017-2018 futbol sezonunda Zafer Yiğit ile yola devam edeceğini söyleyen Başkan Necmettin Şahin, teknik heyet ile yapılan görüşmeler olumlu şekilde sonuçlandı. Takımımız Zafer Yiğit ile yola devam ediyoruz. Takımın oluşturulması konusunda transfer heyeti ile teknik heyetimiz sürekli görüşme içerisinde olacak. Bizim bu yılki düşüncemiz çok futbolcu almak yerine, doğru tespitler ile nokta atışı yaparak kaliteli futbolcular almak istiyoruz. Birçok isim gündemimize geliyor. Ancak yapılacak değerlendirmeler ile bu isimler netlik kazanacak dedi.

 

TARAFTARLARA ÇAĞRI

Orhangazispor yeni adıyla Orhangazi Belediyespor’un ilçenin en önemli değeri olduğunu söyleyen Necmettin Şahin, burada en önemli görev aslında taraftarlarımıza düşüyor. Herkes şuna emin olsun ki takıma zarar verecek kim olursa olsun ivedilikle uzaklaştırılacaktır. Ama şu konuda da taraftarlara seslenmek istiyorum. Lütfen tribünde siyaset yapmayalım. Bırakın siyaseti siyasiler yapsın. Taraftarların en asli görevi hiç kuşkusuz iyi günde kötü günde takımlarının yanında yer alması olmalıdır dedi.

 

TRİBÜNLERDE KÜFÜR İSTEMİYORUZ

Orhangazi Belediyespor Başkanı Necmettin Şahin yaptığı açıklamada, tribünlerde artmaya başlayan küfürlü tezahüratlara karşı adeta savaş açtıklarını söyledi. Başkan Şahin, kesinlikle küfürlü tezahürat istemediğini söyleyerek, Küfür aklı başında olan insanların ifade tarzı değildir dedi. Hepimizin buluşmuş olduğu ortak nokta Orhangazi ve Orhangazispor’dur. Eğer onu sevdiğimizi söylüyorsak sevdiğimize sahip çıkmalıyız, zarar vermemeliyiz. Küfür her şekliyle çirkin ve kulübümüze zarar veriyor diyerek sezon öncesinde taraftarlara seslendi. Orhangazi insanının Türkiye'de örnek olduğunu belirten Başkan Necmettin Şahin, centilmen seyirci anlayışında ve güvenilirlilikte model olmuş bir topluluğa küfür hiçbir platformda yakışmıyor. 2017-2018 sezonuna 2.lig parolası ile başlayacak olan ekibimizi en iyi şekilde desteklememiz gerekiyor. Gerek iç sahada gerekse deplasmanlarda Orhangazi’ye Orhangazi Belediyespor’a yakışır taraftar anlayışından taviz vermemeliyiz dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV