17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Necati Güneş’ten 19 Mayıs Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Necati Güneş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı yazılı bir mesajla kutladı. Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919'un yıldönümü kutlu olsun diyen MHP İlçe Başkanı Necati Güneş şu ifadeleri kullandı.

19 Mayıs 2017 Cuma 11:07
Bu haber 235 kez okundu
Necati Güneş’ten 19 Mayıs Mesajı
banner89

 MHP İlçe Başkanı Necati Güneş;

Aziz vatanımızın işgale uğradığı bir dönemde şanlı Türk tarihinden ve soylu milletimizden aldıkları güçle Samsun’da bağımsızlık meşalesini yaktıkları o kutlu günün üzerinden 98 yıl geçmiştir. Ancak geçen 98 yılda: 19 Mayıs 1919 öneminden hiçbir şey kaybetmemiş aksine zor zamanlarda Türk Milletinin hürriyet aşkının ve sarsılmaz gücünün nişanesi olarak milletimize güç vermiştir.

Türk tarihi şanlı zaferler ve fetihlerle dolu bir kahramanlıklar tarihidir. Aziz milletimiz, tarih boyu büyük devletler kurmuş ve gittiği yerlerde iz bırakan medeniyetler oluşturmuşlardır. Ancak: Türk tarihinde bu zaferler, fetihler ve büyük medeniyetlerin yanında büyük buğramlar ve sıkıntı dönemleri de vardır. Türk milleti tarih boyunca böyle buhran dönemlerinde defalarca varlık mücadelesi vermek zorunda kalmıştır.

 

ŞÜKRAN, MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUZ

Milli mücadelenin başladığı tarihler de yine böyle büyük sıkıntıların yaşandığı, Türklüğün canına kast eden emperyalizmin aziz vatan topraklarını işgal ettiği bir tarihtir. Ama aziz milletimiz tarihin her döneminde karşı karşıya kaldığı zor ve sıkıntılı şartları aşmış kara bulutları üzerinden dağıtmayı bitmiştir. 19 Mayıs 1919 da Türk milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir.  Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, soylu milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Orhangazi Milliyetçi Hareket Partisi olarak 19 Mayıs 1919'un; 98. yıldönümünde aziz milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV