17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Ak Parti’de Kongre Takvimi Başlıyor

AK Parti’de ilçe ve il kongreleri ile ilgili hareketlilik sürerken dün partisinin gurup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, net bir dille başarısız teşkilatların görevde kalmayacağına vurgu yaparken bu ifadesini ilk gurup toplantısı ve yeniden seçildiği kongrede de dile getirmişti.

15 Haziran 2017 Perşembe 10:31
Bu haber 329 kez okundu
Ak Parti’de Kongre Takvimi Başlıyor
banner90

 Dün partisinin TBMM’de ki gurup toplantısında konuşan ve konuşmasının son bölümünde yaklaşan kongrelere değinen Erdoğan; "yılsonuna kadar il ve ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız. Başarılı olan teşkilatlarla yolumuza devam edeceğiz, metal yorgunluğu ve başarısız olan teşkilatlarımız da ise değişikliğe gideceğiz" dedi.

KONGRE TAKVİMİ BAŞLIYOR

AK Parti Genel Merkezi, FETÖ üyesi olup partiye sızan isimlerin partiye zarar vermeden ayrılmalarını sağlamak için kongre takvimini erkene aldı. Belirlenecek kongre takviminde önce delege tespitleri yapılacak. Yılsonuna kadar, il ve ilçe kongreleri tamamlanacak.

KURULUŞ YILLARINDAKİ GİBİ

Kongrelerin daha öncekilerin aksine tek adaylı değil birkaç adaylı ve yarış içinde geçmesinin teşvik edileceği, bu şekilde AK Parti’nin kuruluş yıllarındaki heyecanı yakalamayı hedeflediği öğrenildi.

TEŞKİLATLAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Ak Parti'de normal kongre sürecinin 2017 yılı Haziran ayında başlayıp, yılsonuna kadar bitirilmesi gerekirken; AK Parti'de belde, ilçe ve il kongrelerine yönelik erken takvimin ele alındığı konuşulmaya başladı. Ak Parti bu kararıyla teşkilatları gözden geçirerek, tekrardan yenileceği belirtiliyor.

KONGREYE TEK LİSTE GİRİLECEK

Ocak ayına kadar İlçe kongrelerinin bitirilmesi ve İl kongrelerinin yapılması planlanıyor. Kongrelerde Tek liste kararı ve Merkez onaylı yönetim kurulu Listesi ince elenip sık dokunacak. İkinci bir Başkan aday adayı olmayacak.

FETÖ İHBARLARI DEĞERLENDİRİLİYOR

Kulislerde AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın, teşkilatlara çok sayıda ihbar geldiğini söylediği konuşulurken,  Yazıcı’nın birbirlerini siyasi rakip olarak gören bazı kimselerin yalan ihbarda bulunabileceğini, bu sebeple ihbarların çok sağlıklı değerlendirilmesi gereken konular olduğunu dile getirdiği belirtiliyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV