19 Aralık 2017 Salı

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Ak Parti’de Kongre Süreci Başlıyor

Ak Parti FETÖ terör örgütü üyelerinden arınmak için, İl - İlçe kongrelerinin erkene alınacağı siyasi kulislerde konuşulmaya başladı. Belirlenecek kongre takviminde önce delege tespitleri yapılacak. Yılsonuna kadar, il ve ilçe kongreleri tamamlanacak.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 12:09
Bu haber 282 kez okundu
Ak Parti’de Kongre Süreci Başlıyor
banner89

 AKP Genel Merkezi, parti teşkilatlarına sızan FETÖ üyelerinin ayıklanması için kongre sürecini erkene aldı. Sonbaharda kongrelerle teşkilatlar yenilenecek. Delege tespitleri bayram sonrası başlıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nde FETÖ’ye yakın isimlerin ayıklanması için düğmeye basıldı. AKP Genel Merkezi, FETÖ üyesi olup partiye sızan isimlerin partiye zarar vermeden ayrılmalarını sağlamak için kongre takvimini erkene aldı. Belirlenecek kongre takviminde önce delege tespitleri yapılacak. Yılsonuna kadar, il ve ilçe kongreleri tamamlanacak.

 

KURULUŞ YILLARINDAKİ GİBİ

Kongrelerin daha öncekilerin aksine tek adaylı değil birkaç adaylı ve yarış içinde geçmesinin teşvik edileceği, bu şekilde AKP’nin kuruluş yıllarındaki heyecanı yakalamayı hedeflediği öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın tek adaylı kongrelerin partideki heyecanı azalttığı yönündeki görüşünün dikkate alınarak kongrelerde tek aday şartı aranmayacağı kaydedildi.

 

TEŞKİLATLAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Ak Parti'de normal kongre sürecinin 2017 yılı Haziran ayında başlayıp, yıl sonuna kadar bitirilmesi gerekirken; AK Parti'de belde, ilçe ve il kongrelerine yönelik erken takvimin ele alındığı konuşulmaya başladı. Ak Parti bu kararıyla teşkilatları gözden geçirerek, tekrardan yenileceği belirtiliyor.

 

KONGREYE TEK LİSTE GİRİLECEK

Ocak ayına kadar İlçe kongrelerinin bitirilmesi ve İl kongrelerinin yapılması planlanıyor. Kongrelerde Tek liste kararı ve Merkez onaylı yönetim kurulu Listesi ince elenip sık dokunacak. İkinci bir Başkan aday adayı olmayacak. Kulislerde AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın, teşkilatlara çok sayıda ihbar geldiğini söylediği konuşulurken,  Yazıcı’nın birbirlerini siyasi rakip olarak gören bazı kimselerin yalan ihbarda bulunabileceğini, bu sebeple ihbarların çok sağlıklı değerlendirilmesi gereken konular olduğunu dile getirdiği belirtiliyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV