18 Aralık 2017 Pazartesi

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Adalet Bu Ülkede Egemen Olana Kadar Sürecektir

CHP Orhangazi İlçe Başkanlığı, 25 yıla mahkum edilen Milletvekili Enis Berberoğlu için Cumhuriyet Alanı Atatürk Anıtı önünde basın açıklamasında bulunarak, alınan kararı protesto etti. İlçe Örgütü adına açıklamada bulunan CHP Orhangazi İlçe Başkanı Sevim Turan, alınan kararın AKP iktidarının yargıyı emrine aldığının en somut örneği olduğunu belirterek; "Bu olay, muhalefete karşı yürütülen baskıcı-faşist yöntemlerle hukuk adına hukuksuzluğun hayata geçirilmesidir dedi.

16 Haziran 2017 Cuma 11:42
Bu haber 241 kez okundu
Adalet Bu Ülkede Egemen Olana Kadar Sürecektir
banner90

 CHP Genel Merkezi tarafından başlatılan ‘Adalet’ yürüyüşleri Orhangazi’de de gerçekleşti. Orhangazi Adliyesi önünde bir araya gelen CHP Orhangazi İlçe örgütü, Cumhuriyet Alanı’na kadar yürüyüp burada yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bursa İl Örgütü tarafından yapılan açıklamayı İlçe Başkanı Sevim Turan yaptı.

 

BERBEROĞLU, AKP’YE BİAT ETMEDİĞİ İÇİN TUTUKLANMIŞTIR

15 yıllık AKP iktidarında ülkemiz adaletin, hukukun, insan haklarının yok edildiği, OHAL’le yönetilen, cemaatlerin darbe girişiminde bulunabildiği kadar güçlendiği bir ülke konumuna düşürülmüştür.

AKP iktidarının hak, hukuk tanımaz uygulamaları, 15 Temmuz sonrasında ilan edilen ve asıl amacı FETÖ ile mücadele etmek ile maskelenen OHAL’le birlikte, kendilerine muhalif olduğuna inandıkları her kesime yönelmiş ve on binlerce insanın mağdur edildiği bir sürece dönüşmüştür.  Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun hiçbir delil ve veri olmaksızın 25 yıla mahkum edilmesi, bu amaç doğrultusunda tamamen siyasi bir karardır. Bütün Türkiye’nin göz önünde televizyonda, “Vallahi de billahi de o tırlar Türkmenlere gitmiyordu” diyen Tuğrul Türkeş Başbakan Yardımcısı yapılırken, Enis Berberoğlu, AKP’ye biat etmediği için, AKP’li birinin damadı olmadığı için tutuklanmıştır.

 

TÜM DEMOKRASİ YANLILARINA, BÜTÜN TOPLUMA GÖZDAĞIDIR

Bu olay, AKP faşizminin yargıyı emrine aldığının en somut örneğidir. Muhalefete karşı yürütülen baskıcı-faşist yöntemlerle hukuk adına hukuksuzluğun hayata geçirilmesidir. Sarayın emrinde oluşturulan hukuk sisteminin geldiği son noktadır. Bu karar; AKP’nin faşist uygulamalarından rahatsız olan herkese gözdağı amacıyla verdirilmiştir. Bu karar; 16 Nisan halk oylamasında hayır diyerek demokrasiye sahip çıkan tüm demokrasi yanlılarına, bütün topluma gözdağıdır. Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına neden olan bu dosya, AKP yöneticilerinin uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanmalarına neden olacak bir dosyadır. Bu dosyada yer alan belgeler nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan savaş suçlusu olarak yargılanabilecek nitelikleri taşımaktadır. Telaşlarının, korkularının sebebi budur.

 

BUNU YAPANLARIN YANINA BIRAKMAM DEMİŞTİ

Terör örgütlerine yaptıkları mühimmat yardımlarının açığa çıkarılmasının AKP’yi-saray faşizmini çıldırtmış olduğunu görüyoruz. Başta İŞİD olamak üzere, Terör örgütlerine ulaştırılan bu silahlarla kaç vatandaşımız katledildi? Ortdaoğu’da katliamların sorumlusu terör örgütlerine silah taşıyan- destek veren AKP faşizmi, suçunu örtmek amacıyla bu olayı haber yapan gazetecileri suçlamak ve muhalefete gözdağı vermeyi amaçlamaktadır. Enis Berberoğlu nezdinde tüm muhalefet ve CHP, halkımız hedef alınmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan bu haber ilk yapıldığında; “Ben bunu böyle bırakmam, bunu yapanların yanına bırakmam” demişti. Şimdi o sözlerinin gereğini yapıyor.

 

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Biz diyoruz ki, Sarayın emrinde olan çadır mahkemelerinin verdiği kararların hiçbir hukuksal niteliği yoktur. Yok hükmündedir. Sarayın emrinde olan sözde hukukçuların aldıkları kararlar tarihimizde kara birer leke olarak yerini almıştır. Bu dava AKP’nin saray faşizminin kendisine hayır diyenlere karşı yürüttüğü bir savaştır. Biz saray faşizmine hayır demeye devam edeceğiz. Bizi yıldıramazsınız, sindiremezsiniz, korkutamazsınız! OHAL gerekçesiyle bu ülkeyi faşizme teslim edenler bilsinler ki korkunun ecele faydası yok. Türkiye halkı bu faşist uygulamaların hesabını soracaktır. 12 Eylül faşist diktatörlüğüne rahmet okutan AKP faşizmi, kendisine muhalif olan tüm kesimlere gözdağı vermeyi hedeflemektedir.

 

ADALET BU ÜLKEDE EGEMEN OLANA KADAR SÜRECEKTİR

Biz bu tehdidi görüyoruz ve davetinizi kabul ediyoruz. KHK kararlarınızla sokağa attığınız, işsizliğe mahkum ettiğiniz binlerce insanın sesi olamaya devam edeceğiz.  FETÖ nedeniyle gözaltına aldığınız damat hukuku ile saldıklarınızı bu ülke, dünya görmüyor mu sanıyorsunuz? Ülkeyi, tüm halkımızı ilgilendiren AKP faşizmine-saray uygulamalarına karşı mücadele etmek bizim asli görevimizdir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Genel Başkanımızın Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ ülkemizin her kentinde baskıdan, zulümden, işsizlikten, adam kayırılmasından usanmış tüm halkımızı ilgilendirmektedir.  Bizler, bu ülkeyi AKP’nin saray faşizmine teslim etmeyeceğiz. Bir kere daha haykırıyoruz, Yılmayacağız, Sinmeyeceğiz, Korkmuyoruz. Yürüyüşümüz Adalet Bu Ülkede Egemen Olana Kadar Sürecektir!

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV