19 Aralık 2017 Salı

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

KIZILAY ESLEM ELA İÇİN GELİYOR

Lösemi teşhisi konulan 5 yaşındaki Eslem Ela Taşçı'ya uygun donör bulunması için kampanyalar devam ederken Kızılay, Orhangazi’ye kan alma ve kök hücre ekibi gönderiyor. 1 Haziran Perşembe gününden 2 Haziran Cuma ve 3 Haziran Cumartesi günleri saat 17.00 ile 24.00 saatleri arasında Cumhuriyet Alanı’nda ekiplerin hizmet vereceği öğrenildi.

30 Mayıs 2017 Salı 10:18
Bu haber 323 kez okundu
KIZILAY ESLEM ELA İÇİN GELİYOR
banner90 Orhangazi'de sağlık personeli olan Ersin ve Tuğçe Taşçı çiftinin kızı Eslem Ela'ya bir ay önce lösemi tanısı konuldu. Eslem Ela için gerekli uygun donör bulunması amacıyla Kızılay'ın önümüzdeki günlerde Orhangazi'de kök hücre bağış kampanyası başlatacağı belirtilirken, Bursaspor kulübü, Orhangazispor kulübü ile birçok kurum kampanyalar düzenleyerek vatandaşları kök hücre bağışına davet ediyor. Sosyal medyada da büyük ilgi gören kampanyaya futbolcular, sanatçılar, spor adamları, siyaset adamları ve toplumun birçok kesimi destek veriyor. 

 

HALUK LEVENT ÇAĞRI YAPTI

Yakın çevresinden alınan donör örnekleri uyum sağlamayınca, aile Türkiye genelinde uygun donör çağrısı yaptı. Orhangazi’deki akrabaları tarafından başlatılan kampanya dahilinde bir çok vatandaş şu ana kadar kök hücre bağışında bulunmasına rağmen henüz uygun donör bulunamadı. Aile tüm vatandaşları kök hücre bağışına davet ediyor. Minik Ela için 5 ay içinde uygun donör bulunması gerekiyor. Sanatçı Haluk Levent de ailenin çağrısına karşılık verdi. Levent twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Eğer bu kan Ela'ya uygun olmazsa başka bir çoçuğumuza hayat verebilir. Kemik İliği bekleyen yüzlerce çocuk var. Haydi AHBAP!#elayadonörol" çağrısı yaptı.

 

KIZILAY ORHANGAZİ’YE GELİYOR

Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan Kızılay Kan Bağışı Merkezlerinde Eslem Ela Taşçı için kan ve kök hücre bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle Orhangazili vatandaşlar tarafından Orhangazi’de de böyle bir ekibin gelmesi istenilmişti. Kızılay Orhangazi Şubesi bu taleplere karşılık olarak Kızılay Genel Merkezi ile irtibata geçti ve özel oluşturulan ekibin Orhangazi’ye gelmesi kesinleşti. 1 Haziran Perşembe gününden 2 Haziran Cuma ve 3 Haziran Cumartesi günleri saat 17.00 ile 24.00 saatleri arasında Cumhuriyet Alanı’nda ekiplerin hizmet vereceği öğrenildi.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV