19 Aralık 2017 Salı

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Hastaneye cihaz desteği sürüyor

Orhangazi Devlet Hastanesi’nde Göz Polikliniği Göz hastalıklarını tanı ve tedavisinde kullanılan son teknolojik cihazlara kavuştu.

30 Aralık 2015 Çarşamba 11:15
Bu haber 722 kez okundu
 Hastaneye cihaz desteği sürüyor
banner90

Orhangazi Devlet Hastanesi’nde Göz Polikliniği Göz hastalıklarını tanı ve tedavisinde kullanılan son teknolojik cihazlara kavuştu.

Orhangazi Devlet Hastanesi’nde farklı kliniklerdeki cihaz eksiklikleri birer birer gideriliyor. Orhangazi Devlet Hastanesinde Göz Kliniği’nde göz hastalıklarını tanı ve tedavisinde kullanılan son teknoloji cihazlar hastaneye kazandırıldı. Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Hasan Kocaefe, hastanenin fakoemilsifikasyon, göz içi basıncı ölçer, göz ultrasonu ve göz hastalıklarında kullanılan ameliyat mikroskobu cihazlarının alınarak ilçe halkının hizmetine sunduklarını belirtti. Hasan Kocaefe, cihazlarla ilgili teknik bilgi de vererek, Fakoemilsifikasyon cihazı (katarakt ameliyat cihazı) ile küçük kesitli cerrahiler hastanemizde yapılmaya başladı. Uygun vakalarda yapılan küçük kesili katarakt cerrahisi ile gözün doğal yapısı daha fazla korunmakta, iyileşme süresi kısalmakta, hastalar günlük yaşantısına kısa sürede geri dönmektedir. Cihazın kullandığı enerji sayesinde gözün saydam tabakasıda korunmaktadır. Göz ultrason cihazı ile ciddi göz hastalıklarının tanısı konulabilmektedir(Diyabete bağlı göz içi kanama, sinir tabakasında olan ayrılmalar).Ayrıca katarakt ameliyatı sonrası göz içi mercek konulacak hastalarda bu cihaz sayesinde daha doğru ölçümler alınmaktadır. Polikliniğimizde bulunan otomatik göz içi basıncı ölçer cihazı ile klasik yönteme göre daha doğru ölçümler alınmakta ve göz tansiyon hastalarının tanı ve takibi daha güvenilir olmaktadır. Bu cihaza bağlı olan aparat ile gözün saydam tabaka kalınlığı ölçülmekte ve bazı hastalıkların tanısında yardımcı olmaktadır dedi. Kocaefe ayrıca hastaneye yeni alınan donanımlı ameliyat mikroskobu ile katarakt cerrahisinin yanı sıra diğer göz hastalıklarının da operasyonları gerçekleştirildiğini ifade etti.

                              

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV