21 Ocak 2018 Pazar

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Şevket Başol Hayatını Kaybetti

Orhangazi’nin olduğu kadar tüm Türkiye tarafından Kırıkçı Şevket olarak tanınan Şevket Başol dün hayatını kaybetti. Yenisölöz’den bütün Türkiye’ye şifa dağıtan el olarak tanınan Şevket Başol’un cenazesi dün Yenisölöz’de ikindi namazı sonrasında kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildi.

30 Ekim 2017 Pazartesi 10:27
Bu haber 199 kez okundu
 Şevket Başol Hayatını Kaybetti
banner90

Orhangazi’nin olduğu kadar tüm Türkiye tarafından Kırıkçı Şevket olarak tanınan Şevket Başol dün hayatını kaybetti.  Yenisölöz’den bütün Türkiye’ye şifa dağıtan el olarak tanınan Şevket Başol’un cenazesi dün Yenisölöz’de ikindi namazı sonrasında kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

Şevket Başol ve Yenisölöz

Köyün belki de en tanınmış kişisi olan Şevket Başol, Kıbrıs, Almanya, İsviçre, Belçika, Hollanda ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalara şifa dağıtan bir kırık-çıkık uzmanı. 1933 doğumlu Şevket Başol bu mesleği Drama Pepeleçli olan amcası Hüseyin’den öğrenmiş. Şevket Başol her insanın 221 kemiği olduğunu ve ellerini kullanarak rahatsızlığın kaynağını ve sebebini saptayıp çözebildiğini söylüyor. Bel ve boyun fıtığı, burkulma, eklem kireçlenmeleri ise uzmanlık alanına giriyor. Türkiye’nin dört bir köşesindeki doktorlar ve profesörler de Şevket Başol’u destekleyerek ona fikir danışıyorlar ve tedavi için bu kişilerce çağrılıyor. 1986’da oğlu Metin’i, 1989’da da Turan’ı yetiştirmeye başlayan Başol oğullarına da bu mesleğin sırlarını öğretti. Önemli müşterilerinden ilk akla gelenlerini saymasını istediğimizde milletvekillerinden tutun da bir İsviçre ilaç firması olan Nutra Sweet AG’nin müdürü Tibor von Mérey’i ilk aklına gelenler arasında sayıyor.

Anahtar Kelimeler: OrhangaziBursa

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV