21 Ocak 2018 Pazar

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Orhangazi kış tedbirleri toplantısı, Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı. Yaklaşan kar yağışı ve sağanak yağışlar ile alakalı olarak yapılan toplantıda kurumların hangi faaliyetlerde olacağı konuşularak gerekli görev dağılımı yapıldı.

11 Aralık 2017 Pazartesi 10:36
Bu haber 256 kez okundu
 Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü
banner90

 

 

Kış dönemine girilirken, İlçemizde yaşanması muhtemel problemlere etkin çözüm üretme, anında müdahale, oluşabilecek sıkıntılara mahal vermeme konularının görüşüldüğü toplantıya, İlçemiz Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Trafik Amirliği, Sağlık Grup Başkanlığı, UEDAŞ Orhangazi İşletmesi ile Karayolları İznik İşletme Şefliği yetkilileri katıldı. Toplantıda görüşülen konular hakkında gerekli kararlar alınarak görev dağılımı yapıldı.

 

1-Kaymakamlık:

Kurumlar arasında koordinasyonu sağlar. İl teşkilatları ile koordinasyonu sağlayacaktır. Basına ve kamuoyuna bilgi verilmesi gerektiği durumlarda bilgilendirme yapacaktır.

 

2-İlçe Jandarma Komutanlığı:

Başta Taşımalı Eğitim araçları olmak üzere köy yollarında araçların kar lastiği denetimini yapar bunun yanı sıra acil durumlarda ilgili kurumlarla koordineli şekilde hareket ederek trafik güvenliğini sağlar, acil durumları derhal genel durumları ise 3 saat aralıklarla kaymakamlığa bildirecektir.

 

3- İlçe Emniyet Amirliği:

Başta Taşımalı eğitim araçları olmak üzere İlçe Merkezindeki araçların kar lastiği denetimini yapacaktır. Bunun yanı sıra acil durumlarda ilgili kurumlarla koordineli şekilde hareket ederek trafik güvenliğini sağlayacaktır. Acil durumları derhal, genel durumları ise 3 saat aralıklarla Kaymakamlığa bildirecektir.

 

4-Belediye:

Şehir içi, mahalle arası ve belediye sınırları içerisindeki yollar iş makinaları ile açılacaktır. Hastane, Okul, Hükümet Konağı gibi kamuya açık yerler sık sık temizlenerek ulaşım sağlanacaktır. Acil durumları derhal genel durumları ise 3 saat aralıklarla Kaymakamlığa bildirilecektir.

 

5-Bölge Trafik:

Trafik kazalarına en hızlı şekilde müdahale edilerek ilgili kurumlarla koordineli çalışılacaktır. Kar lastiği ve diğer trafik mevzuat hükümlerince olması gereken her şey kontrol edilecektir. Acil durumları derhal, genel durumları ise 3 saat aralıklarla kaymakamlığa bildirecektir.

 

6-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü:

Taşımalı eğitim yapan servis şoförlerinin başta kar lastiği olmak üzere, mevzuat gereğince bulundurulması gerekenler konusunda yazılı olarak uyarılacaktır. Okul Müdürleri ile sık sık haber alınacaktır. Okullarda öğrenci ve öğretmenlerin güvenliği ve sağlığının korunması konusunda tedbirler alınacaktır. Acil durumları derhal genel durumları ise 3 saat aralıklarla kaymakamlığa bildirecektir.

 

7-İlçe Sağlık Müdürlüğü:

 

Özellikle Köylerimizde yaşayan hasta vatandaşlarımız ve gebe kadınlarımızla iletişim kurularak durumları takip edilecektir. Hasta vatandaşlarımız ve riskli gebe kadınlarımız talepleri halinde hava koşulları normale dönünceye kadar İldeki hastanelerimizde misafir edilecektir. Acil durumları derhal, genel durumları ise 3 saat aralıklarla kaymakamlığa bildirecektir.

 

8-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı:

Köylerde veya İlçe Merkezlerinde Muhtarlarla İletişime geçilerek kötü hava koşullarından etkilenen kimsesiz yaşlılarımız ve çocuklarımız varsa tespit edilerek talepleri halinde kamu kurumlarımızın misafirhanelerinde misafir edilecektir.

9-Muhtarlar:

 

Muhtarlar sık sık Jandarma, Özel İdare, Sağlık, Sosyal Yardımlaşma, Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibat halinde olacaktır. Acil durumları derhal, genel durumları ise 3 saat aralıklarla kaymakamlığa bildirilecektir.

 

10-Orman İşletme Şefliği:

Acil durumlarda Kamu kurumlarımızla işbirliği yaparak araçlarını sevk etmeye hazır halde bulunduracaktır.

 

11- Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü:

Müdürlüğünüz tarafında yerleşim merkezi dışındaki ağıllarda hayvancılık yapan küçükbaş ve büyük baş hayvan sahipleri yem tedarik konusunda tedbir almaları için uyarılacaktır.

 

12-Karayolları:

İlçemizden geçen Bursa-Yalova ve İznik karayolunun kapanmaması için azami gayret gösterilecek ve tuzlama çalışması yapılarak trafik güvenliği sağlanacaktır. Acil durumları derhal, genel durumları ise 3 saat aralıklarla kaymakamlığa bildirilecektir.

Anahtar Kelimeler: Orhangazi Bursa

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV