19 Aralık 2017 Salı

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Arapzade’ye TOKİ yapılacak

Orhangazi Belediye Meclisi 06 Temmuz Perşembe günü Temmuz Ayı gündemi için toplanıyor.

04 Temmuz 2017 Salı 11:31
Bu haber 584 kez okundu
Arapzade’ye TOKİ yapılacak
banner90

 Başkan Çağlayan ve Encümen üyeleri tarafından Temmuz ayı için 11 maddelik gündem maddesi belirlendi. Ek teklif gündem maddelerinin de gelmesi beklenen meclis komisyonlardan gelen raporları da görüşmesi bekleniyor. Ağustos ayında tatile girecek olan Orhangazi Belediyesi meclisinde Temmuz ayının öne çıkan konusu Yeni mezarlık yakınlarındaki yaklaşık 60 dönümlük araziye Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından konut yapılması olacak. Önemli konulardan birisi de Bursa İdare Mahkemesinden plan değişikliği iptal edilen Hürriyet Mahallesi Seyir Terası altında bulunan BEYTÜRK firmasına ait olan arsa hakkında imar planı değişikliği oldu.

 

BELEDİYE MECLİSİ ŞU GÜNDEM MADDELERİ İLE TOPLANACAK

1-Orhangazi Kent Konseyinin Hizmet Damgalı Pasaport Talebi

2-İlçe geneli ve dış mahallelerdeki metruk binaların yıkım işlemlerinin belediyemiz tarafından ücretsiz yapılması.

3-Mezarlıklar Müdürlüğü biriminin kaldırılması ve Müdür kadrosunun iptal edilmesi.

4-Belediye personeline öğle yemeği verilmesi hizmet alımı ihalesinin 21 (yirmibir) aylık yapılması.

5-Spor İşleri Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliği.(Hukuk Komisyonu)

6-Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması.(Hukuk Komisyonu)

7-Ar-As Temizlik Hizmetleri ve Malzemeleri Tic. Ltd. Şti. aleyhine yapılan icra takibinden feragat edilmesi.(Hukuk Komisyonu)

8-İlçemiz Arapzade Mahallesi 670 ada 1 parsel sayılı taşınmaz Ayrık Nizam 3 kat konut alanı olarak düzenlenmesi amacıyla İmar Plan Değişikliği yapılması.(İmar Komisyonu)

9-İlçemiz Hürriyet Mahallesi 455 ada 121 sayılı parsel sayılı taşınmazda Bursa 2. İdare Mahkemesi 2017/634 sayılı kararı doğrultusunda İmar Plan Değişikliği yapılması.(İmar Komisyonu)

10-İlçemiz Arapzade Mahallesi 158 ada 5,6,19,20 ve 342 ada 1 parsel sayılı taşınmazlar üzerinde TOKİ aracılığı ile yapılmak üzere Toplu Konut Alanı olarak 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar planı yapılması.(İmar Komisyonu)

11-İlçemiz Çeltikçi Mahallesi 51,52,53,54,55,56,60,212 parsellerde Akaryakıt ve Servis alanı ile Depolama alanı Plan Değişikliği yapılması.(İmar Komisyonu)

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV