18 Aralık 2017 Pazartesi

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

TOKİ İçin İmar Düzenlemesi

Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı belediye meclis toplantısı yapıldı. Neşet Çağlayan başkanlığında yapılan Meclis toplantısında 14 gündem maddesi görüşülürken, bu maddeler içinde bazıları komisyonlara havale edildi.

07 Temmuz 2017 Cuma 11:00
Bu haber 385 kez okundu
TOKİ İçin İmar Düzenlemesi
banner89

 Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısında Kent Konseyi’nin hizmet damgalı pasaport talebi oy çokluğu ile kabul edilirken, İlçe genelinde ve dış mahallelerdeki metruk binaların yıkım işlemlerinin anlaşmazlık halinde Orhangazi Belediyesi tarafından ücretsiz yapılması oy birliği ile kabul edilirken, Mezarlıklar Müdürlüğünün kapatılması ve müdürlük kadrosunun da iptal edilmesi de oy birliği ile meclisten geçti. Belediye Personeline öğle yemeği verilmesi hizmet alım ihalesinin 21 aylık olarak yapılması mecliste onay görürken, Yeni kurulan Spor İşleri Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili madde de görüşülmek üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi. Orhangazi Belediyesi’nin M.Turgut Ünlü Döneminde hizmet alımı yaptığı Ar-As Temizlik Hizmetleri ile ilgili olarak yıllar önce başlatılan ancak firmanın tamamen ortadan kalkması ile alacağın tahsilinin mümkün olmaması ile başlatılan icra takibinin kaldırılması maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

TOKİ İÇİN İMAR DÜZENLEMESİ

Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz Ayı Meclis toplantısında ayrıca Arapzade Mahallesinde bir arsa ile ilgili imar plan değişikliği, ile Hürriyet Mahallesindeki bir taşınmazda Bursa 2.İdare Mahkemesinin kararı doğrultusunda İmar Değişikliği Yapılması maddeleri İmar komisyonuna havale edildi. Mecliste ayrıca hazineye ait bir arsa ile ilgili yapılması planlanan Plan Değişikliği imar komisyonuna gönderilirken, ilgili madde onaydan geçmesi halinde TOKİ tarafından ilçeye dördüncü etap projenin de hayata geçirilmesi sağlanmış olacak.


TERMİNAL ÇIKIŞINDAKİ ARSA TAKASLA ALINACAK

Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz meclisinde bazı imar değişiklikleri İmar Komisyonuna havale edilirken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması da hukuk komisyonuna havale edildi. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne ait Terminal çıkışında bulunan bir arsanın arsa sahibi ile farklı bir arsanın takası ile ilgili çalışmaları yürütmek üzere Encümene yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV