17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Nadır Deresi’ne Lağım Suları Akıyor

Orhangazi arkaltı mevkiinde bulunan ve siteler mevki içerisinden geçerek İznik Gölü’ne dökülen Nadır Deresi’ne lağım suları karışıyor. Çevrede oturan vatandaşların iddiasına göre defalarca konunun BUSKİ yetkililerine bildirilmesine rağmen hiçbir önlemin alınmadığı ifade edildi. Lağım sularının hem koku yarattığını hem de sineklerin üremelerine neden olduğunu söyleyen vatandaşlar bu duruma çare bulunmasını istediler.

11 Temmuz 2017 Salı 13:06
Bu haber 178 kez okundu
Nadır Deresi’ne Lağım Suları Akıyor
banner90

 Orhangazi Nadır Deresi kokudan geçilmiyor. Uzun süredir lağım ve kanalizasyon kokuları yayan ancak yetkililerin hiç oralı bile olmadığı bu durum vatandaşları çileden çıkardı. Alemdar Spor Tesisleri’ne giden yol üzerindeki su seti yan kısmında lağım sularının Nadır Deresi’ne aktığını söyleyen vatandaşlar, bu olay bir haftalık bir mevzu değil. Nadır deresi maalesef uzun zamandır bu şekilde pislik içerisinde. Bizler merak ediyoruz bu dere kıyısında birçok kurum ve kuruluşun programları oldu. Halen Ramazan Sokağı faal bir şekilde hizmet veriyor. İlçemizin protokol üyeleri bu alanlarda vatandaşlarla buluşuyor. Acaba bu lağım kokularını hiç almıyorlar mı dediler.

 

AĞIR KOKU VE SİNEK ÜRÜYOR

Özellikle bu bölgede ikamet eden vatandaşların iddiasına göre özellikle geceleri kokudan ve sivrisinekten durulmuyor. Defalarca Orhangazi Belediyesi yetkililerine ve BUSKİ yetkililerine durumun bildirildiğini söyleyen vatandaşlar bu duruma çare bekliyoruz ama bir türlü çözüm üretilmiyor dediler. Nadır Deresi’nin ıslahının olacağı haberlerine sevindiklerini söyleyen vatandaşlar sene başında ihalesi olmasına rağmen henüz bir proje başlamadı. Bizler uzun zamandır bu ağır kokuya ve sivrisinek üremelerine göz yumduk. Nedeni ise yetkililerin de dediği gibi dere ıslah çalışması oldu. Ama gelinen noktada yazın tam ortasındayız. Evlerimizin pencerelerini ve kapılarını açamaz hale geldik. Hem koku hem de sivrisinekler bizleri çileden çıkarıyor yetkililerin bu duruma çare bulması gerekiyor dediler.

 

LAĞIM SULARI İZNİK GÖLÜNE AKIYOR

Orhangazi’nin olduğu kadar Marmara Bölgesi’nin de nadir güzellikleri arasında yer alan İznik Gölü’ne Nadır Deresi arayıcılığı ile maalesef lağım suları akıyor diyen vatandaşlar; gözle görülür bir pislik, hissedilebilir bir ağır koku var. Orhangazi bunları hak etmiyor. Altyapımız tamamen yenilendi, Orhangazili olarak sırf her şey daha güzel olması için çamuru da çektik, toz bulutlarını da çektik. Ama bu görüntülerin oluşması bizleri derinden üzüyor. Yetkilileri defaatle göreve çağırıyoruz. Biz bölge halkı olarak bu lağım sularına çözüm bulunmasını istiyoruz dediler.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV