19 Aralık 2017 Salı

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Mantarcılık Projesi Hibe Aldı

Orhangazi’de Gen Çiftçi Başvurularını tamamlayanlar için sonuçlar açıklandı. Orhangazi’den 13 genç çiftçinin 30 bin TL hibe desteğinden alması onaylanırken Bursa genelinde 190 projeye onay çıktığı açıklandı. Ayrıca genç çiftçi hibe desteğine başvuru yapan genç çiftçiler arasından yedek olanlarda belirlendi.

13 Temmuz 2017 Perşembe 15:29
Bu haber 315 kez okundu
Mantarcılık Projesi Hibe Aldı
banner90

 Orhangazi’den 2 genç çiftçinin yedeğe alındığı bildirilirken şu açıklamada bulundu; İlk uygulaması 2016 yılında gerçekleştirilen ve ilimiz çiftçileri ile genç yatırımcılarımızca büyük heyecanla beklenen Genç Çiftçi Desteklemesi hibe programı ile ilgili değerlendirme çalışmaları "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/10)" hükümleri gereğince tamamlanarak 190 adet hak sahibi belirlenmiş ve hak sahipleri ile hibe sözleşmesi imzalama aşamasına geçilmişti. Süresi içerisinde hibe sözleşmesi imzalamayan 27 hak sahibi yerine yedek hak sahipleri belirlenmiştir. İl genelinde başvuru süresi boyunca 1066 başvuru yapıldığı ifade edilirken Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 2017 yılında İlimize 136 adet hayvancılık, 54 adet bitkisel üretim ve arıcılık konulu olmak üzere toplam 190 adet proje tahsis edilmiş olup, Değerlendirme komisyonu Bursa İli genelinde, İlçe Müdürlüklerimize yapılmış olan 1066 adet başvuruyu büyük bir titizlikle incelemiş ve değerlendirmiş, Bakanlığımız tarafından İlimize tahsisi yapılan 190 adet projeyi önce İlçeler bazında dağıtmış, daha sonra her ilçeden hak sahiplerini belirlemiştir denildi.

 

MANTARCILIK PROJESİ HİBE ALDI

İlk uygulaması 2016 yılında gerçekleştirilen ve ilimiz çiftçileri ile genç yatırımcılarımızca büyük heyecanla beklenen Genç Çiftçi Desteklemesi hibe programı ile ilgili değerlendirme çalışmaları "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/10)" hükümleri gereğince tamamlanarak 190 adet hak sahibi belirlenmiş ve hak sahipleri ile hibe sözleşmesi imzalama aşamasına geçilmişti. Süresi içerisinde hibe sözleşmesi imzalamayan 5 hak sahibi yerine yedek hak sahipleri belirlenmiştir. Bu kapsamda Orhangazi ilçesinden de mantarcılık projesi ile Nihal Akbıyık 30 bin TL’lik genç çiftçilerin projelerinin desteklenmesi kapsamında uygun görüldü.              

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV