21 Ocak 2018 Pazar

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

İtfaiye yeni araçlarla güç kazandı

İtfaiye Teşkilatı’nın 303. kuruluş yıldönümü nedeniyle ‘İtfaiye Haftası’ etkinlikleri kapsamında hizmete alınan yeni araçlar törenle filoya katıldı. Bursa’nın daha yaşanabilir bir kent olması hedefiyle çalıştıklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İtfaiye Teşkilatı’nın hem personel hem de ekip ekipmanlarla günden güne güç kazandığını ve 51 yeni aracın daha hizmete alındığını söyledi.

05 Ekim 2017 Perşembe 09:44
Bu haber 116 kez okundu
 İtfaiye yeni araçlarla güç kazandı
banner90

 

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı filosuna katılan yeni araçların hizmete alım töreni, Küçük Sanayi İtfaiye Grubu’nda gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, kentin en önemli dinamiklerinden olan itfaiyenin güç kazanmasının değerine dikkati çekti. İtfaiye teşkilatının yaşamdaki önemine vurgu yapan Başkan Altepe, “Bugün 51 yeni aracımız İtfaiye Teşkilatı bünyesine katılıyor. İtfaiye teşkilatımız, bizim en önemli birimimiz” dedi.

 

“Gurur duyuyoruz”

Yaklaşık 303 yıl önce kurulan İtfaiye Teşkilatı’nın 3 asırdan fazladır Bursa’ya hizmet ettiğini anlatan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi’nin halkla en yakın temastaki birimlerinden olan İtfaiye, en sıkıntılı günlerinde halkın yanında… Olası yangınları söndürmek için cansiperane bir şekilde mücadele eden değerli itfaiyemizle gurur duyuyoruz. İtfaiye teşkilatı daha da güçlü olsun istiyoruz” dedi.

Altepe, itfaiyenin, gerek personel gücü gerekse donanımlı ekip ekipman ve araçlarla etkin hizmet vermesi hedefiyle çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarının genişlemesiyle itfaiye teşkilatının da çalışma alanının arttığını anlatan Başkan Altepe, “Bursa’da 11 bin kilometrekarede, 17 ilçe ve 1076 mahallede her türlü olaya müdahalede bulunuyor, itfaiye teşkilatımız. Hatta yaz aylarında bazen günde 60’ı aşkın noktada can ve mal kaybı olmasın diye çalışıyorlar. Yılda yaklaşık 9 bin civarında olay oldu Bursa’da… Bu rakam bu işin ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor” şeklinde konuştu.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV