18 Aralık 2017 Pazartesi

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Gemlik ve Orhangazi Yasa Boğuldu

Gemlik’te yaşanan kanlı gece Orhangazi’yi de derinden sarstı. Gemlik’te bir süre önce boşandığı eşini ve avukatını av tüfeğiyle yaralayan, ardından gittiği adliye binasında görevli polis memurunu vuran kişi, intihar etti. Ağır yaralanan avukat Özgür Aksoy hastanede yaşamını yitirdi. Özgür Aksoy, Yeniköylü Avukat Merhum Ali Aksoy’un da oğlu olurken dün düzenlenen cenaze töreni sonrası Yeniköy’de babasının yanına defnedildi.

06 Temmuz 2017 Perşembe 12:42
Bu haber 1191 kez okundu
Gemlik ve Orhangazi Yasa Boğuldu
banner89

 Gemlik’te ikamet eden 37 yaşındaki Musa Güler, önceki gün öğle saatlerinde boşandığı eşinin açtığı 19 bin liralık icra davasına katıldı. Duruşmada otomobiline icra konulan Musa Güler, dava sonrası boşandığı eşi Emine D.'yi evinde tüfekle yaraladı. Eski eşinin avukatlığını yapan Özgür Aksoy'a ait avukatlık bürosunun önüne giden Musa Güler, Avukat Özgür Aksoy’u da aracında tüfekle iki yerinden yaraladıktan sonra kaçtı. Ardından adliye binasına giden Musa Güler, İcra birimine girmeye çalıştı. Adliye girişindeki nöbetçi polis memuru İdris Büyükdönmez'i vuran Güler, aynı silahla intihar etti.  Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılarak duran kalbi yeniden çalıştırılan Büyükdönmez, kaldırıldığı Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralanan Emine D.'nin Gemlik Devlet Hastanesi, avukat Aksoy'un ise Bursa'da özel bir hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. Ancak avukat Aksoy, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Bursa Valiliği'nin internet sitesinde yer verilen açıklamada, Musa Güler'in 2014'te boşandığı eşi Emine D. ile ortak mallarına haciz kararı alındığı ifade edildi. Açıklamada, Musa Güler'in, söz konusu haciz işlemini gerçekleştiren Gemlik Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Avukat Özgür Aksoy'u çarşı bölgesinde tüfekle yaraladığı belirtildi. Saldırganın, eski eşi Emine D'nin evine giderek onu da aynı silahla yaraladığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Daha sonra da Gemlik Adliyesi'ne geldiği ve adliye girişinde görevli bulunan polis memuru İdris Büyükdönmez'in arka kısmından yaklaşarak hiçbir şey söylemeden tüfekle ateş etmek suretiyle yaraladığı ve daha sonra adliye binasına girdiği kamera görüntülerinden tespit edilmiş, burada da aynı pompalı tüfekle intihar ettiği anlaşılmıştır. Polis memuru İdris Büyükdönmez, İlçe Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahale sonucunda hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilerek Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmiş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak aynı gün şehit olmuştur. Avukat Özgür Aksoy da hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilerek Bursa Acıbadem Hastanesi'ne sevk edilmiş, Aksoy da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Açıklamada, Emine D'nin hayati tehlikesi bulunmadığı ve hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildiği duyuruldu.


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV