17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Demokrasi Nöbeti Bugün Başlıyor

Orhangazi 15 Temmuz etkinliklerine şimdiden Cumhuriyet alanında hazırlıklar tamamlandı. Bugün başlayacak ve 16 Temmuz sabahı sona erecek olan 15 Temmuz hazırlıkları şimdiden Cumhuriyet alanında hazırlanmaya başladı. Hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor bu sırada da Orhangazi halkı bu hazırlıkları sabırsızlıkla bekliyor.

11 Temmuz 2017 Salı 12:59
Bu haber 128 kez okundu
Demokrasi Nöbeti Bugün Başlıyor
banner90

 İlk yapılan değerlendirmelerde Cumhuriyet Alanı’nda ve Orhangazi’de çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Toplumsal duyarlılığın artırılmasına ilişkin programlar yapacaklar. Yapılacak bu programlara 15 Temmuz şehit aileleri ile gazilerin de etkin katılımı sağlanacak. Anma haftasının en anlamlı etkinliği demokrasi mitinglerini tekrar canlandırmak olacak. Türkiye'nin 81 ilinde 15 Temmuz sonrası yapılan ve haftalarca devam eden demokrasi mitingleri her ilde tekrar yapılacak. Türkiye'nin nasıl büyük bir beladan kurtulduğu bir kez daha anlatılacak.

 

TÜM MEYDANLARDA NÖBET TUTULACAK

249 kişinin şehit, 2 bin 194 kişinin de gazi olduğu 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde bir dizi anma etkinliği düzenleyecek. 4 gün devam edecek etkinlikler kapsamında AK Partili vekiller 15 Temmuz gecesi en büyük direnişlerin yaşandığı yerlerde vatandaşlarla birlikte sabaha kadar temsili demokrasi nöbeti tutacak. İlk anma toplantısı 15 Temmuz gecesi darbeci pilotlar tarafından bombalanan gazi Meclis’te yapılacak. Meclis, 15 Temmuz Cumartesi günü özel gündemle olağanüstü toplanarak şehitleri anacak. Toplantıda Meclis’te grubu bulanan siyasi partilerin liderlerinin veya temsilcilerinin birer konuşma yapması bekleniyor. Meclis’teki anmanın ardından AK Parti Milletvekilleri, darbe girişimi gecesi en büyük direnişlerin yaşandığı, başta İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, İBB Binası önü, Ankara’da Kızılay Meydanı, Genelkurmay Başkanlığının önü, Sıhhiye ve TBMM önünde olmak üzere birçok noktada sabaha kadar vatandaşlarla birlikte temsili demokrasi nöbeti tutacak. Temsili demokrasi nöbetine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı öğrenildi. Erdoğan’ın o gece en çok şehidin verildiği noktalardan birine gideceği, bu kapsamda İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün öne çıktığı bildirildi. 4 gün sürecek anma etkenlikleri kapsamında seminerler de düzenlenecek. Direnişe katılanlar o gün yaşadıklarını ve duygularını paylaşacak. Ayrıca 15 Temmuz direnişini anlatan fotoğrafların yer alacağı sergiler açılacak.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV