17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Binanın Sorumlusu Kim?

Orhangazi Devlet Hastanesi’nin eski binasında sorunlar devam ediyor. Vatandaşların defalarca şikayet ettiği, yazılı basın ve sosyal medya üzerinden defalarca gündeme getirilmesine rağmen eski hastane binasında kimliği belirsiz kişiler tabiri caizse at koşturuyor. Çevredeki vatandaşlar her gün şüpheli kişilerin yanı sıra çocukların da oyun amaçlı binaya girdiğini ifade ederek durumu yeniden dile getirdiler.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 12:15
Bu haber 512 kez okundu
Binanın Sorumlusu Kim?
banner90

 İlk olarak gazeteniz Yeni Lider tarafından ‘GEÇMİŞ OLSUN’ manşeti ile duyurduğumuz Orhangazi Devlet Hastanesi’nin eski binasında sorunlar devam ediyor. Orhangazi kamuoyuna 04.05.2017 tarihli gazetemizde duyurduğumuz haber ile alakalı yetkililerden hiçbir çalışma yapılmadığı çevredeki vatandaşlar tarafından ifade edildi. Kendilerinin defalarca Orhangazi Kaymakamlığı’na başvurduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını söyleyen vatandaşlar korku içerisindeyiz. Özellikle akşam saatlerinde bir çok şüpheli şahıs bu binaya girerek binanın içerisindeki camları kırıp sesler çıkarıyorlar. Gündüzleri ise oyun oynamak amaçlı çocuklar içeriye giriyor. Çocuklarımızı içerde neyin beklediğini bilmiyoruz. Her yer cam kırığı içerisinde. Birçok kablo ve tıbbı alet duruyor. Yetkililerin bu duruma bir an evvel çare bulması gerekiyor.

 

ALEMCİLERİN UĞRAK MEKANI OLDU

Eski hastane binası içerisinde kırılmadık kapı ve pencere bulmak imkansız gibi bir hal almış durumda. Hastane alanı ve bahçesinde yeteri derecede güvenlik önleminin alınmadığı dikkatlerden kaçmazken, elini kolunu sallayarak hastane binasının içerisine girmek oldukça kolay durumda. Hastane binasının içerisinde içki şişeleri ve uyuşturucu düzenekleri yer alırken, yetkililerin bu duruma ilgisiz kalması tepki topluyor.

 

GÜVENLİK ÖNLEMİ İSTİYORLAR

Eski hastane binası çevresinde yaşayan vatandaşlar, kimliği belirsiz kişi ve kişileri hastane bahçesi içerisinde veya çevresinde gördüğümüz zaman hemen durumu İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerine bildiriyoruz. Özellikle akşam saatlerinde bina içerisine bu şahıslar giriyor. Çocuklarımızı dışarıya çıkarmaktan korkar hale geldik. Yeri geliyor bazen bizlerin çocukları da bu binanın içerisine girebiliyor. Bina içerisinde cam kırıkları ve elektrik kabloları büyük tehlike arz ediyor. İlk zamanlarda hastane güvenliği bu binada görev yapıyorlardı. Ancak şu an binanın güvenliği hiçbir şekilde sağlanmıyor. Acilen bu binanın dışarıdan girişlere kapatılması gerekiyor dediler.

 

Anahtar Kelimeler: Binanın Sorumlusu Kim?

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV