21 Ocak 2018 Pazar

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

50 bin tonluk mermer sergilenecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ve Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) iş birliğiyle düzenlenen Bursa 3. Uluslararası Blok Mermer Fuarı bugün başlayacak.

25 Ekim 2017 Çarşamba 10:10
Bu haber 105 kez okundu
 50 bin tonluk mermer sergilenecek
banner90

BTSO'dan yapılan açıklamaya göre, kapalı alanda yapılacak blok mermer fuarında, 12 milyon dolar değerindeki 2 bine yakın ürün sergilenecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Bursa'yı Türkiye'nin fuarcılık sektöründe önemli bir merkez haline getirmek için çalıştıklarını bildirdi. Türkiye'nin dünya doğal taş rezervinin yüzde 40'ına sahip olduğunu ifade eden Duran, sektörde bin 500 doğal taş ocağının, fabrika ölçeğinde 2 bin 500'den fazla tesisin, orta ve küçük ölçekli 7 bin 500 atölyenin bulunduğunu kaydetti.

 

"50 bin tonluk mermer sergilenecek"

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı'nın sağlam adımlarla her geçen yıl daha da büyüdüğünü bildirdi. Ersözlü, bu yıl fuara 15 ülkeden 215 firmanın katıldığına dikkati çekerek, "Katılımcı firma olarak yüzde 20'lik bir büyüme var. Şu anda 2 bine yakın blok mermer sergilenecek. Fuar sektörün en ağır fuarı niteliğinde. Fuarımızda sergilenen blok mermerin ağırlığı da 50 bin tonu buluyor." ifadelerini kullandı. MADSİAD Başkanı Erol Efendioğlu, fuarın 5-6 yıl içerisinde daha büyük kapasiteye ulaşacağını vurguladı. Uluslararası Blok Mermer Fuarı'nın dünyada ilk olarak Bursa'da düzenlendiğini anımsatan Efendioğlu, "Blok mermer üretiminde İtalya'dan daha iyiyiz. Firmalarımız katma değerli üretim konusunda önemli bir aşama katetti. Bu fuar organizasyonu da sektörümüzün katma değerli üretimi ve ihracatına büyük katkı sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler: OrhangaziBursa

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV