17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Son Şans, Mutlaka Borcunuzu Ödeyin

Orhangazi Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin, 6736 sayılı kanun ile yeniden yapılandırılan borçlar hakkında önemli bilgiler verdi. Sezgin; yapılandırma için müracaat etmiş vatandaş ilk iki taksiti yatırmazsa kanunun getirdiklerinden yararlanma şansını kaybediyor. Bunun telafisi yok.

11 Mayıs 2017 Perşembe 10:46
Bu haber 459 kez okundu
Son Şans, Mutlaka Borcunuzu Ödeyin
banner89

 Orhangazi Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. İsrafil Sezgin, mükellefleri mayıs ayı konusunda uyardı. Sezgin, yeniden yapılandırmayla ilgili düzenleme hakkında “Geçen yapılan yapılandırmaya başvuran mükellefler için ocak ayındaki ödemeleri mayıs ayına ertelemişti. Mayıs ayında mükelleflerin ödemesini yapması gerekiyor. Bu son derece önemli. Müracaat etmiş vatandaş ilk iki taksiti yatırmazsa kanunun getirdiklerinden yararlanma şansını kaybediyor. Bunun telafisi yok.

 

SON ŞANS, MUTLAKA BORCUNUZU ÖDEYİN

Yeni yapılandırma kanunu ödenmeyen dönemler için yeni bir imkân sunmuyor. Yeni kanuna özel hüküm koyuldu. Mayısta taksiti ödemeyenler yeni kanundan yararlanamıyorlar. Gerek birinci taksiti ödememiş gerek peşin ödemesini yapmayanlar için mayıs ayı son fırsattır. Böylelikle kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam etsinler. Mayıs ayı içinde ödemesini yapmayanlar için gerekli takibatı yaptıracağız. Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin diye konuştu.

 

TEBLİĞDE OCAK AYI TAKSİTİ MAYIS AYINA ERTELENMİŞTİ

Taksiti Ödemeyenler Yeni Yapılandırmadan Yararlanamayacak. 6736 sayılı Kanunun geçici 2 nci maddesinin birinci fıkrasında, Kanun kapsamında yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde geçici 2 nci maddenin yürürlüğe girdiği 27/1/2017 tarihi itibarıyla ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek.  Kanun hükümlerini ihlal eden borçlulara, ihlale neden olan tutarları, ödemeleri gerektiği tarihten.  Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar (bu tarih dâhil) geçen süre için Kanunun 10 uncu maddesinin altıncı fıkrasında belirlenen ve ödemede gecikilen her ay ve kesri için hesaplanması gereken.  Geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar (bu tarih dâhil) ödemeleri halinde Kanun hükümlerinden yeniden yararlanma imkânı sağlanmıştır.  İhlale neden olan tutarların.  Ödenmesi gereken tarihten 27/1/2017 tarihine kadar (bu tarih dâhil) geçen süre (her ay ve kesri) için hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar (bu tarih dâhil) ödenmesi, gerekmektedir.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV