19 Aralık 2017 Salı

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

ÖTV İndirimi ve Hurda Yasası Şoför Esnafı İçin Piyango

Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Sevinç, 1997 Model ve daha eski taşıtların hurdaya ayrılarak tescil kaydının silinmesi durumunda, ödenmemiş olan vergi cezaları ile tescil plakasına kesilen idari para cezalarının tahsilinden vazgeçilmesinin şoför esnafını oldukça rahatlatacağını söyledi.

26 Mayıs 2017 Cuma 11:15
Bu haber 335 kez okundu
ÖTV İndirimi ve Hurda Yasası Şoför Esnafı İçin Piyango
banner89

 Bazı alacakların yeniden yapılandırılması İle bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair Kanun Teklifinin TBMM Başkanlığına sunulmasını değerlendiren Başkan Ali Sevinç, “Hem çevre kirliliğinin önlenmesi hem de ekonomiye katkı sağlanması bakımından bu tasarı şoför esnafımız için çok önemli. Maliye Bakanlığının hurda yasası ile ilgili bu önemli düzenlemesini uzun bir zamandan beri bekliyorduk. Çünkü kanun tasarısının yasalaşması ile takozda ve otoparklarda bekleyen binlerce araç ekonomiye kazandırılacak. Halen ticari araçlarını yenileyen esnafımız için ÖTV indirimi devam ettiği için hurda araç kanunu şoför esnafımıza bir piyango gibi olacak. Ticari araçlarımızın yenilenmesi için bu fırsatı esnafımızın iyi değerlendirmesi gerekir. Kısa sürede kanunun yasalaşması ile piyasalarda büyük bir hareketlenme olmasını bekliyoruz. Hem de çalışamaz durumda olan şoför esnafımız yeniden işine odaklanarak çalışmaya başlayacaktır” dedi.

 

“ŞOFÖR ESNAFIMIZ NEFES ALACAK”

Yeni düzenleme ile şoför esnafının az da olsa nefes alacağını, binlerce şoför esnafının imkânsızlıklar sebebiyle yapamadığı mesleğini yeniden yapmasına imkân tanıyacağını belirten Ali Sevinç, “Şoför esnafımız hiç kuşkusuz ekonomik sıkıntı içerisinde ayakta kalmaya çalışıyor. Alınan bu karar esnafımız için çok önemli ve olumludur. Karar ile eski hurda araçlar ekonomiye kazandırılmış olacak. Çünkü ülke olarak hurda ihtiyacımızı Çin’den ithal yoluyla gideriyoruz. Hatta her yıl demir-çelik hurdası için 9 milyar dolara yakın bir ithalat yapılmaktadır. Düzenleme ile hurda ithalatının önüne geçilmiş olacak ve dövizimiz dışarı gitmeyecek” diye konuştu.

 

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV