19 Aralık 2017 Salı

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

OTSO’dan üyelerine önemli uyarı

19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun’un 11 Maddesi 5. bendi uyarınca, TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara 30 Haziran 2016’ya kadar olan aidat borçlarının, sadece asıl tutarları, (gecikme zammı hariç) peşin ya da 6 eşit taksitte yapılandırma imkânı getirilmişti.

23 Mayıs 2017 Salı 09:54
Bu haber 271 kez okundu
OTSO’dan üyelerine önemli uyarı
banner89

 Ödemeyi Geciktirenlere Getirilen Hak Mayıs Ayı Sonunda Bitiyor. Peşin ödemek isteyenler ile taksitli ödemek isteyenler için yapılandırma ertelemeleri ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Peşin ödeme tercihinde bulunmakla birlikte, ödemelerini yapamayanlar, 2017 Mayıs ayı sonuna kadar peşin ödeme indiriminden yararlanarak ödemelerini yapabilecekler. Taksitli olarak yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde ödenmesi gereken taksitlerini 2017 yılı başına kadar ödemeyenlere, bu borçlarını geç ödeme zammı ile birlikte 2017 yılı Mayıs ayı sonuna kadar ödeme imkânı getirilmiş olup ayrıca 2017 yılı içinde kalan taksitleri içinde 4 er ay erteleme imkânı sağlanmıştır.

 

VERGİ DAİRESİNDEN TSO ZİYARETİ

Orhangazi Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Musa Düzgün ile Ömer Ulusoy ve Hasan Ersoy konu ile ilgili Orhangazi TSO’ yu ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulundu. Orhangazi TSO Meclis Başkanı Erol Hatırlı’ nın da katıldığı toplantıda, Orhangazi Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Musa Düzgün, “Maliye Bakanlığının 6736 sayılı kanunu gereği borç yapılandırmasını başlattığı halde ödemelerini yapmayanların, 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemelerini yapmaları menfaatlerinedir. Aksi halde yapılandırmaları iptal edileceği gibi, çıkmasını beklediğimiz borçların taksitlendirmesine ilişkin yasadan da yararlanamayabilecekler. Üyelerinizi ve tüm mükelleflerimizi, yapılandırmalarını bozmamalarını ve önemli fırsatları kaçırmamaları hususunda bilgilendirmek isterim.” dedi.

 

ÜYELERİMİZ FIRSATI KAÇIRMAMALI

Orhangazi TSO Meclis Başkanı Erol Hatırlı, Oda olarak bu gibi hassas konulara çok önem verdiklerini, üyelerinin mağduriyet yaşamaması için bildirimlerde bulunduklarını hatta gerektiği zamanlarda tek tek telefonla ulaştıklarını belirtti. Yapılandırma gibi kamu borçlarının ödenmesi için üyelere ve vatandaşlara sağlanan imkânların oldukça önemli olduğunun altını çizerek, üyelerimizin 31 Mayıs 2017 günü sona erecek olan yapılandırma fırsatını kesinlikle kaçırmamalarını tavsiye ediyorum diyerek, ziyaretlerinden ve bilgilendirmelerinden dolayı konuklarına teşekkürlerini iletti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV