21 Ocak 2018 Pazar

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Orhangazi’de 13 bin 455 öğrenci ders başı yaptı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ilk zil dün itibari ile çaldı. Orhangazi’de 13 bin 455 öğrenci yaklaşık 3 aylık bir tatilin ardından yeniden ders başı yaptı. İlk olarak Cumhuriyet Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan İlköğretim Haftası, 75. Yıl İlk ve Orta Okulu’nda düzenlenen törenler ile devam etti. İlçe protokolünün de katıldığı İlköğretim Haftası kutlamalarında renkli görüntüler oluştu.

19 Eylül 2017 Salı 15:16
Bu haber 232 kez okundu
 Orhangazi’de 13 bin 455 öğrenci ders başı yaptı
banner89

Orhangazi 75. Yıl İlkokulu’nda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KaratosunAk Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, MHP İlçe Başkanı Necati Güneş, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun 2017-2018 dönemi hakkında bilgiler verdi. Karatosun; 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında, 44 resmi, 15 özel olmak üzere toplam 59 eğitim kurumunda 780 öğretmen ile 13455 öğrenciye eğitim hizmeti verilecektir. Birinci sınıflara yeni başlayacak öğrenci sayımız 1127, taşımalı öğrenci sayımız 1338 olacaktır. 7 lisede 158 derslik olup, derslik başına düşen öğrenci sayımız 21, merkez ilkokullarda 150 derslik olup, derslik başına düşen öğrenci sayısı 27, merkez ortaokullarda 152 derslik olup, derslik başına düşen öğrenci sayısı 29 olacaktır dedi.

 

SÜREKLİ YÜKSELEN BİR BAŞARIMIZ BULUNMAKTADIR

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizde; akademik başarı, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler, mahalli ve ulusal projeler, bina ve derslik sayıları, yatırım ve onarımlar alanlarında sürekli yükselen bir başarımız bulunmaktadır. Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen okul dönüşümleri sayesinde Bursa ve genelinde 2019 yılı normal eğitime geçiş hedeflerine en yakın ilçelerden biri haline geldik.  2017 yılı yatırım planlamasına alınan 2 okulun 2018 yılında bitmesi ile ilçemizin tamamen normal eğitime geçmesi hedeflenmektedir. Elde edilen tüm başarılar münhasıran hiçbir kişi ve kuruma ait olmayıp, tüm paydaşlarımızın topyekün katkısı ile mümkün olmuştur. Bu anlamda, Eğitim Öğretim çalışmalarımızda bizlere sürekli destek veren; Milletvekilimiz sayın İsmail AYDIN’a, Kaymakamımız sayın Dr. Yalçın YILMAZ’a, Belediye Başkanımız sayın Neşet ÇAĞLAYAN’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Veli SARIKAYA’ya, Ak Parti İlçe başkanımız sayın Mustafa KAYA’ya, Malmüdürümüz sayın Doğan BAŞYAZICI’ya, Sanayici, Esnaf ve Sanatkarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile Basınımızın yönetici ve çalışanlarına, okullarımızın Veli, İdareci, Öğretmenleri ile Aile Birliklerimizin yönetici ve mensuplarına, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün idareci ve çalışanlarına şükranlarımızı arz ediyor, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının İlçemize, Ülkemize ve tüm insanlığa hayır ve başarılar getirmesini Cenabı Hakk’tan diliyor,  saygılarımı arz ediyorum.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV