17 Ekim 2017 Salı

Asil Çelik İçin ÇED Süreci Tamamlandı

Diyabet Okulu İlk Diplomasını Verdi

Orhangazi Devlet Hastanesine müracaat eden ve diyabet tanısı almış olan hastalarımıza diyabet eğitimi vermek üzere “Diyabet Okulu” açıldı.

29 Mayıs 2017 Pazartesi 10:56
Bu haber 304 kez okundu
Diyabet Okulu İlk Diplomasını Verdi
banner67

 Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Kocaefe varafından verilen bilgilerde; İlk grup hastalarımıza, İç hastalıkları Uzmanı Dr.Ayşegül KAPUCİ, Diyetisyen Nazlınur SEKİTAŞ ve Diyabet Hemşiresi Özlem KARABAYIR tarafından eğitim verildi.


Eğitimin konusu; Diyabet hastalığının nedenleri, Diyabet ve beslenme, Diyabet ve egzersiz, Diyabetin tedavisi oldu. Eğitimlerinin sonunda katılımcılarımıza düzenlenmiş olan diplomalar hastane yönetimi tarafından takdim edildi dedi. , İç hastalıkları Uzmanı Dr.Ayşegül KAPUCİ verdiği bilgilerde ise; Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu tarafından yürütülen “Türkiye Diyabet Önleme Ve Kontrol Programı” kapsamında diyabetli hasta eğitimlerinin diyabet okulu adı altında standardize edilmesi planlanmıştır.  Hastanemizde bu program kapsamında diyabetli hasta eğitimi için diyabet okulu açılmıştır. Eğitim programına katılım ücretsiz olup, katılımcılara eğitim sonunda diyabet okulu adına diploma verilecektir. Bu okul ile hem hastalığı hakkında daha bilinçli ve eğitimli diyabet hastalarının olması hem de diyabet hastası olmayıp bu hastalığa aday olan kişilerin diyabet hakkında bilinçlendirilmesinin sağlanması amaçlanmıştır dedi.
banner88

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV