21 Ocak 2018 Pazar

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Adam İntihar Etti

Orhangazi’de ‘Okul Güvenliği’ Toplantısı Yapıldı

2017/2018 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Orhangazi Kaymakamlığı tarafından Hükümet Konağı Toplantı Salonu’nda ‘Okul Güvenliği’ toplantısı yapıldı.

05 Ekim 2017 Perşembe 09:46
Bu haber 97 kez okundu
 Orhangazi’de ‘Okul Güvenliği’ Toplantısı Yapıldı
banner89

Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıya Orhangazi Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Şahin, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun’un yanı sıra öğrenci servisi şoförleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Okul Aile Birliği Başkanları, merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, Bu yılki öncelikleri arasında her zamanki gibi güvenliğin olduğunun altını çizerek, “ Çocuklarımızın rahat huzurlu bir eğitim alması için hepimiz, öğrenci velileri, okul aile birlikleri, servis sorumluları ve kim varsa birbirimize yardımcı olmak zorundayız. Birinci hedefimiz güvenli eğitimdir. Güvenli eğitim yapabilmemiz için güvenli bir ortam lazım. Güvenli bir ortamda güvenli işler sağlanır dedi.

 

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER BELİRLENDİ

Yaz tatili süresince çoğu eğitim kurumlarının gerekli bakım ve onarımlar yapıldığına dikkat çeken Orhangazi Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Şahin, Eğitim, Öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte bizlere düşen görev çocuklarımızın, gençlerimizin ve öğrencilerimizin en güvenilir, en sağlıklı ortamlarda kaliteli bir eğitim almalarını sağlamaktır. Biz de belediye olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. Okullarımızla ilgili gerek eğitim gerek çevre düzenleme ile ilgili ihtiyaçlarda birçok katkımız oldu bundan sonra da olmaya devam edecek. Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir. Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkânlarımızı seferber etmeye hazırız dedi. Toplantıda yapılan konuşmalarda, başta okul müdürleri olmak üzere tüm yetkili birimlere gerekli uyarılar yapıldı. Öğrencilerin her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutulabilmesi, servis ve kantin işletmeciliği gibi sağlık ve can güvenliği içeren hassas konularda okul yönetimlerinin tüm gayret ve dikkatleriyle çalışması gerekliliği vurgulandı.

Anahtar Kelimeler: OrhangaziBursa

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV