17 Aralık 2017 Pazar

Orhangazi’de Kış Tedbirleri Görüşüldü

Göl Yolunda Hız Sınırı 50 Km Oldu

Orhangazi’de en yoğun olarak kullanılan ve İznik Gölü, fabrikalar ile dış mahallelere gidiş-geliş güzergâhı olan Göl Yolu Caddesi’nde hız sınırı limiti uygulaması başladı. Orhangazi’de devam eden MOBESE çalışmaları çerçevesinde Göl Yolu Caddesi’nde de hız sınırı bölgesi oluşturuldu. Hız sınırına uymayan sürücüler için de plaka oyucu MOBESE kameraları yerleştirilecek ve cezai işlem uygulanacak.

13 Mayıs 2017 Cumartesi 11:22
Bu haber 1183 kez okundu
Göl Yolunda Hız Sınırı 50 Km Oldu
banner89

 Orhangazi Göl Yolu Caddesi üzerine MOBESE ve Plaka tanıma sistemi dönemi başlıyor. Orhangazi’de muhtelif alanlarda kurulmaya başlanan MOBESE sistemi Bursa-Yalova Karayolu’nun dışında Göl Yolu Caddesi’nde de olacak. Şehir içinde başlayan 50 km hız sınırı uyarısı geçtiğimiz ay itibari ile Göl Yolu Caddesi’nde de başladı. MOBESE sistemi ile Plaka tanıma sisteminin de kurulmaya başladığı Göl Yolu Caddesi’nde artık aşırı hız yapan sürücülere göz açtırılmayacağı bildirildi. Her yıl onlarca vatandaşın aşırı sürat sebebiyle Göl Yolu Caddesi üzerinde hayatını kaybettiğini söyleyen yetkililer, Orhangazi’de en yoğun olarak kullanılan ve İznik Gölü, fabrikalar ile dış mahallelere gidiş-geliş güzergâhı olan Göl Yolu Caddesi’nde hız sınırı limiti uygulaması başladı dediler.

 

20 NOKTADA 60 KAMERA OLACAK

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan protokol sonrasında başlayan MOBESE çalışmaları ilçede tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce alt yapı çalışmaları tamamlanan, daha sonra ise ihaleye çıkarılan MOBESE sistemini ASELSAN firması kuracak. İlçe geneli,20 noktaya kurulacak olan, toplamda 60 kameranın yer tespitlerinin tamamlandığı İlçe Emniyet Müdürlüğü Ramiz Erçetin tarafından ifade edildi. 16’sı bölge izleme,4 noktası ise plaka takip sisteminin oluşturduğu MOBESE projesinin önümüzdeki aylar içerisinde faal duruma getirileceği ifade edildi.

 

MOBESE ASAYİŞİ SAĞLAYACAK

Orhangazi İlçe Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, dün yerel Medya mensupları ile bir araya geldiği ziyarette MOBESE’ler hakkında bilgilendirmeler de bulundu. MOBESE’lerin şehir güvenliği açısından önemli bir yer teşkil ettiğini söyleyen emniyet müdürü Ramiz Erçetin,’’zaten Orhangazi asayiş açısından olumsuzluklar ile öne çıkmış bir ilçe değil. İlçemizdeki vatandaşlar birçok olayda bizlere gerekli ihbar ve desteği yaparak ilçenin huzurunu koruyorlar. MOBESE kameralarının faal hale geçmesi sonrasında ilçemizdeki bazı olumsuzluklar, olaylar ve trafik akışı çözülecek. MOBESE’lerin kullanılmasının ardından asayiş olaylarının  %30-40 oranında düşeceğini inanıyorum’’dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV